MÜSABIK

Safkan Müsabaka Takımı

Gi, No-Gi  veya MMA-Kafes; ne türde olursa olsun yerel ve uluslararası turnuvalara hazırlıkların yapıldığı kıran kırana, kemik seslerinin geldiği antrenmanların yapıldığı derslerin adresi burası.

Safkan müsabık takımın bel kemiğini oluşturan “sert çocukların“ bir araya geldiği bu sınıflarda antrenmanlar Junior Grupları hariç gerçekten çok sert geçmektedir. “Antrenmanda zorlanırsan müsabakada rahat edersin“ prensibi üzerine kurulu dersler aşağıdaki gruplara ayrılmaktadır:

  • Junior BJJ Klasik Müsabaka Grup Dersleri ; 7 – 12 yaş çocuklarımızın eğlenceli fakat iddialı bir ortamda müsabık birer atlet olarak yetiştirildiği, beden terbiyesi ve entelektüel gelişimin esas alındığı, temel teknik ağırlıklı derslerdir.

 

  • Junior BJJ Klasik Müsabık Bireysel Ders; Grup derslerinde verilen tüm müfredat öğrenciye  birebir verilmektedir. Tüm program öğrenciye özel olarak tasarlanır (egzersizler, beslenme, uyku düzeni, periyodik tıbbi kontrol vs.) ve öğrencinin gelişimi derslerin dışında dahi takip edilir. Özel gereksinimlere göre günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hazırlanmış takvime uygunluk aralıksız kontrol edilir ve olası sapmalara zamanında müdahale ederek gerekli düzenlemeler yapılır.

 

 

  • Yetişkin Sınıfı (Gi, No-Gi, MMA); Tercih edilen alana göre hazırlıkların yapıldığı yetişkinler grubunda kişi en güncel ve sofistike bilimsel antrenman metotlarıyla branşına uygun olarak fiziksel potansiyelinin zirvesine ulaştırılmaktadır. Teknik dersler ise yine alanında uzman eğitmenler tarafından hem pratik hem de teorik olarak verilmektedir. Gi ve No-Gi BJJ derslerinin yanı sıra Karma Dövüş Sanatları MMA ye yönelik spesifik Judo, Kickboks, Muay Thai ve BJJ eğitimi verilmektedir. Turnuva takip, müracaat, lisans işlemleri gibi konularda da pratik çözümler sunulmaktadır.

 

  • Yetişkin Bireysel Ders (Gi, No-Gi, MMA); Yetişkin sınıflarında verilen tüm müfredat öğrenciye birebir verilmektedir. Tüm program öğrenciye özel olarak tasarlanır (egzersizler, beslenme, takviyeler, uyku düzeni, periyodik tıbbi kontrol vs.) ve öğrencinin gelişimi  derslerin dışında dahi takip edilir. Özel gereksinimlere göre günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak hazırlanmış takvime uygunluk aralıksız kontrol edilir ve olası sapmalara zamanında müdahale ederek gerekli düzenlemeler yapılır.

 

  • Veteranlar Sınıfı(Gi, No-Gi, MMA); Masters olarak da adlandırılan bu grupta dövüş sporlarına gönül vermiş 30 yaş ve üstü sporcuların gereksinimlerine özel olarak hazırlandığı derslerdir. Masters 1,2,3 vs olarak her 5 yılda bir olmak üzere kısımlara ayrılan bu tür turnuvaların dışında da isteğe bağlı olarak daha genç rakiplerle de mücadele etmek mümkündür.

 

 

 “Our fears don’t stop death, they stop life.” – Rickson Gracie

Jiujitsuka

Jiujitsuka

Follow by Email
Facebook
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram