YASİN ÖZKAN

Hibrit Savaş Sanatları, BJJ/MMA 

 

Self-Defence ve Biohack Fitness 

 

Savaş Sanatları eğitime 90 lı yılların başlarında Chung Sin Kuen Do Kung Fu ile başladı. Yıllarca bizzat sisteminin kurucusu  Sigung ve Si-Joo Ralph Watkins ile çalışma şansı oldu.

CSKD, temelleri  Kajukenbo ve Wun Hop Kuen Do  ya dayanan sokak dövüşü ve full contact ağırlıklı çok sert, sparring odaklı, refleks ve şok vuruşlarla sonuca gitmek için en kısa  ve etkili yollara başvuran pragmatik bir savaş sanatları stilidir.

Kajukenbo; Karate, Judo Jiu Jitsu ve Çin Boksu’nun  birleşiminden oluşmaktadır-Sisteminin kurucuları Professor Adriano Emperato, Peter Choo (Kore Tang Soo Do), Frank Ordenez (Sekeino Jiu Jitsu), Joe Hock (Kodokan Judo) dur.

Bruce Lee’nin  antrenman arkadaşı ve  dövüşcü aktör Mark Dacascos’un babası olan  Sifu Al Dacascosun sistemi geliştirmesiyle Wun Hop Kuen Do doğmuştur.

Yasin, Sifu Al Dacascos’un en sert öğrencilerinden biri ve aynı zamanda şampiyon bir kickboksçu olan Ralph Watkins ve diğer hocaların da önerileriyle full contact tercrübelerini geliştirmek için Kickboks ve Muay Thai antrenmanlarına da ağırlık vermeye başladı. ’Sekiz Uzvun Sanatı’na tutkuyla bağlanması uzun sürmedi. Muay Thai’ın konuyu uzatmadan agresif bir şekilde sonuca gitmesi onu o yıllarda çok etkilemişti ve daha fazlasını istedi. Böylece çeşitli kulüplerde bu dövüş sanatıyla ilgili tercrübeler edinme fırsatları buldu.

Gönlünde Muay Thai’ın  hala bir yeri olmasına rağmen artık çok daha dingin ama komplike, aklı ve hisleri aynı oranda geliştiren, onu çok daha olgun ve kendi deyimiyle “daha iyi“ bir insan yapan yeni aşkı BJJ nin yeri bambaşkadır.

Merakı ve dizginlenemeyen araştırma ruhu onu 25 yılı aşan savaş sanatları, spor ve kişisel gelişim serüveninde bir çok dünya metropolünde bir çok uzman ve öğretici ile tanışmasına ve eğitim almasına vesile oldu. Northern Praying Mantis, Wellness, Plyometrics, İsometrics, Hysterical Strength and Adrenal Adaptation, Central Nervous System and Metabolic Hacking gibi alanlarda çok değerli tecrübeler edinmiş ve kendini güncel tutabilecek uluslararası bir bilgi network’u oluşturmuştur.

 Team Carvalho  ile BJJ eğitimini  aralıksız sürdürüp 2016 yılında mavi kemerini alan  Yasin 2018 yılının sonunda yollarını ayırmış ve kendi takımını kurmuştur. 2019 da  mor 2021 yılında da kahverengi kemerini alan Yasin Özkan Dünya JuJitsu Federasyonuna bağlı Türkiye JuJitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Ege Bölge Ve İzmir İl ve Temsilciliğini devam ettirmektedir.

Aynı zamanda ABD Chicago merkezli Redzovic Jiu Jitsu Türkiye ve Brezilya merkezli Cicero Costha İzmir temsilcisidir.

 

Hocamız aynı zamanda Erdoğan Şenol ile Combat Jujutsu ve Ninjutsu (Genbukan) eğitimlerini de kendisinin vefatına kadar devam ettirmiştir.

İflah olmaz bir mükemmeliyetçi olan Yasin’in dereceleri, eğitim verdiği branşlar, ilgi ve araştırma alanları aşağıda görülebilir.

Türkiye JuJitsu ve Brezilya JiuJitsu Ege Bölge ve İzmir İl Temsilcisi

REDZOVIC JIU JITSU TÜRKİYE TEMSİLCİSİ

CİCERO COSTHA İZMİR TEMSİLCİSİ

FLOW SPOR HİZMETLERİ VE DANIŞMANLIK KURUCU ORTAĞI

ASHINA CLAN – Karma Dövüş Sanatları Akademisi Kurucu ve Baş Eğitmen

JuJitsu 2.Dan Black Belt (JJIF)

JuJitsu 2.Degree Instructor (JJIF)

BJJ Brown Belt

Brazilian JiuJitsu & Mixed Martial Arts Instructor

 

Muay Thai 11.Khan (2.Dan Black Belt)

Muay Thai  Officially Certified Instructor

Combat JuJutsu Kyu

C Degree in CSKD Kung Fu

Certified Wellness Coach

Kickboxing

MMA

Self Defence

Biohacking&Bespoke Fitness Expert

Pedagogical Formation Teaching Certificate Faculty of Education

30 yıla yakın yurtiçi ve yurtdışı özel ders ve grup seans deneyimi

7-70’e sayısız öğrenci.

Diğer araştırma ve ilgi alanları: Tabata, Hiit, İnterval ve Functional/Explosive training, Ballistic Strength, Biohacking, Zen, Paleo ve Ketogenic Diet, Supplementler, Fizik Tedavi, Sanat ve Psikoloji.

Yasin Özkan’ın mutlu bir evliliği ve dünyalar tatlısı bir kızı vardır.

yasinozkan@jiujitsuka.org 

yada

0535 405 11 01

Yasin Özkan Linkedin Adresi

 

 

 

 

BJJ,bjj,brazilian jiujitsu,jiujitsu , mma,bjj izmir,mma

 

izmir,mmaizmir,izmirde bjj,bjjizmir,izmirbjj, jiujitsuizmir,mma training,mma antrenmanı ,izmirdemma,mma nedir,izmirdemma nerde yapılır,mma salonu izmir,izmir spor salonu,mma crossfit,bjj crossfit,crossfit mma.crossfit bjj,yasin özkan bjj,bjj yasin özkan,bjj antrenmanı,mma çalışması,crossfit crunch,crossfit pull up,air squat crossfit,push up crossfit,crossfit push up,yasin özkan mma bjj crossfit,mma yasin özkan, bjj yasin özkan,konak crossfit,bayraklı crossfit,fit , crossfit, izmirde ilk mma,crossfitter, konak bjj,bayraklı bjj,eşrefpaşa bjj,fitness ,  izmirde ilk mma, konak mma,bayraklı mma, eşrefpaşa mma,MMA ,muaythai, ninjutsu, ninjutsu türkiye, ninjutsu izmir,turkey martial arts,dövüş salonu izmir,fight club izmir,savaş sanatları, savaş sanatları izmir,martial arts izmir,mixed martial arts izmir,judo izmir,self defence, self defence izmir,özel ders, özel ders izmir,personal training izmir,fitness izmir,biohack turkey, biohack izmir,hiit antrenmanı izmir,submission, submission izmir,gi,no gi, gi izmir,no gi izmir,kimono izmir,jiujitsuka,fight izmir,cage fighting in turkey, cage fighting in izmir,vale tudo izmir,kafes dövüşü izmir,tabata turkey, tabata izmir,ufc izmir, ufc turkey, ufc türkiye,pride turkey, pride türkiye, strikeforce turkey, strikeforce türkiye,mücadelesporları,dövüşkulübü, dövüşkulübü izmir, dövüşkulübü türkiye,grappling in izmir, grappling in turkey,golden glory turkey,glory turkey,glory izmir,k1 turkey,k1izmir,

Jiujitsuka

Jiujitsuka

Follow by Email
Facebook
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram